created by Crank


:: Report z Chorvatska - 31.5. - 6.6.03
Lanterna 2003

Čim začnu. No, po několika dnech příprav, nakupování a takovejch těch peečovinek přišel den D a hodina H a my odjeli tou nejstarší komunistickou Karosou, co sme mohli, naloženou bágli, taškama s žrádlem, přívěsem plných kol a dalších drobností, do Chorvatského "campu" Lanterna. Cesta hned začla tím, že na hranicích jsme čekali asi hodinu, než to tam odbavili. dále už transport probíhal celkem v pořádku. Jeli jsme přes noc a když jsem se probudili, cítili jsme už chuť moře. Ke konci se zdálo, že už nedojedeme, bylo nehorázný vedro a naše karosa (samozřejmě bez klimatizace) se dusila. Dál bych měl říct, že ta "osada", kam jedeme je sice město, ale spíš bych řek hotelový komplex. Najdete tam sportovní využití, hotely, apartmány, bungalovi...všechny tyhle věci, ale jinak jako život tam neni a ňákej domorodec..ani nahodou.
Něco před jednou hodinou sme byli na místě. Ubytování, komunikace a vše bylo při starym (již loni jsme se tu "rekreovali"). Měl bych taky konstatovat, že se tu letos sešli neobvikle tři třídy. My (kvarta), tercie a sexta! Nejhůř na tom byla tercie, která to měla povinný a každej den musela dělat takový ty věcičky jako běhat, hrát hry, srazi a tak.
Zajímavý bylo to, že loni jsme si tu navoskovali malej obrubník a dávali na něm dlouhej noseslide a soula a tak. Letos naám to přšlo až moc malý na to abychom na tom něco dali. Bylo to fakt pohoda. Loni, ale hardcore tricky! Bohužel jsme nenašli, respektivě v tom neúprosnym vedru se nám nechtělo hledat nebo jezdit na jinejch railech, takže z našeho rideingu nic nebylo. Maximálně sme šli na chvilku na ten malej shit. To ani nestálo moc za fotky! Přesto jsme si našli jinou zábavu, kterou jsme denně provozovali. Z těch nejvíc extremních byl třímetrový skokanský můstek, z kterýho jsme dávali všelijaký tricky. Nejvíce tu diktoval Smeták (Creamer), který si dával salta dopředu i dozadu, salta s vruty, námořníka, clifhangera... taky se ukázali Hajjack (salto do šipky) a Shorty (hvězda bez rukou...). Ty fotky, ale jen nějaký... Měli jsme sice několi digi foťáku, kde kraloval Honzovo Nikon, ale nejvíce záznamů máme na mini DV. Vzal jsme totiž kameru a tak jsme točili. Až ten hustej film sestříháme bude k mání u mně nebo i objednání přes muj mail. To se nějak domluvíme... ale taky i ty nejvíc nejhustší triky tam zas nejsou, protože nikoho nebavilo pořád točit, ale chtěl sám něco hustýho udělat...!
Dále jsme našli trampolíny na 10minut 15kun. Ta slečna co to tam prodávala bya celkem přijatelná a ochotná a tak jsem to vždycky s ní ňák domluvili a platili jsme třeba jen za dvě trampolíny a bylo nás tam šest a třeba na dvacet minut...byla pohodová! Na začátek zas diktovali ti stejni typy (Smeták, Shorty..) ale i Šebík (nácek), Bajtík (žid) a jinejm to šlo. Jak jsme pečlivě trenovali posledni den už jsme byli celkem magnáti. Peak - salto, z kolen salto, prdel 180, 540.. , Frankye - čistý salto dozadu, salto... Crank - salto s grabem přes uličku, salto z vrutem (i z kolen), ze zad salto dozadu... Hajjack - bajo 540, Shorty - salta s vrutama, hvězdy bez rukou... a nej magnát se stal zas Smeták - všechny salta čistě, s vrutama a nejlepší trik salto dozadu to salto dopředu! To bylo dobrý. I ta příjemná slečna se přidala!
Dál jsme dělali takový ty zábavy jako je frisbee, hakis, plavání, potápění, volejbal, fotbal... a taky Bikeing. jednou jsme jeli i pěknej cross.
Taky bych měl napsat, jaký vůbec bylo naše poslaání. V pátek při tělocviku (už na to každej sral) jsme tam našli super kus dřeva, kterej jsme pojmenovali TRINITRON a rozhodli se, že uděláme poslání a vhodíme ho do moře. Tak jo. Vzali jsme ho, vezli ho, dělali s nim reportáže, pomáhal nám a poslední den před odjezdem jsme mu dali svobodu a nechali ho plout si svou vlastní cestou!
Byla to fajn odpočinková jízda, bitches jsem tu měli taky krásný, drinky taky ušli a jídlo..kdo si co uvařil to jed! Já se stal hlavním šéfkuchařem, kterýho jsem završil poslední den panenkama a biftekama na olivovém oleji. Bylo to lahodný! Celkově jsme si, myslim, užili a budem na to vzpomínat.
Ještě jsem chtěl zdůraznit cestu zpět. To když jsme zas přeplnili naši přestárlou karosu a vyrazili rychtung nach hause! Kdyby našemu busu hned po několika km nevybouchla guma a v půlce cesty zas se nerozbili světla, tak by i ta cesta zpět utakla celkem rychle... ala kdyby v životě bývají! Takže mějte se fajn a přeju samí pěkný zážitky.

Teď už jen ta očekávaná fotogalerie. Nějakej výběr našeho programu!

bus - spanek crank, honza, smetak, peak frenky, crank, peak, honza


PeakFrankyeCrankOthers

vozralej smetany smetany + hajjack honza nedved
peak + frenky volejbal spielen


Jumping by Smetak

salto pozadu 360 salto namornik salto

Trampoliny

vejškovej polet na kolena polet - peak prdel air - honza nedved backflip - frankye polet s kamerou - crank salto dozadu - seba