created by Crank


:: Report z Pražských "S" - 4.7. - 5.7.03
Praha

V Praze se konal Mystik a tak jsme se samozřejmě jeli podívat a když už jsme byli v Praze využili jsme této příležitosti a trochu objeli pár nejznámějších sk8 lokalit!
Zdůrazňuji tady pořád to Pražských "S". Je to kvůli tomu, že jsme byli:
Stalin, Strašnice, Smíchov a Štvanice!Ale jedem popořadě...

Stalin
Tento komunistickej pomník postavili soudruzi na vrcholku Letný a samozřejmě na tomto pánovi nešetřili. Celý je to z krásnýho hladkýho mramoru a pro street skateboarding je tato lokalita absolutně nejlepší...taky sem jezdí točit videa profi rideři z celý Evropy (světa)! Jediný co tam zbylo je obrovský metronom (který je na homepagei jako ukázka.) Nicvíc k tomu nemůžu dodat. Je to báječný.


Smichov
Tento malinký sk8 park je docela v pohodě. Skládá se ze dvou stěn banků a uprostřed je funbox, kde se vše odehrává (viz foto). Dál je tu mini a ještě pár překážek. Co je na tomto parku ojedinělý, je povrch...strašně klouže... Jinak nic extra, ale na chvíli je to dobrý!

Strašnice
Když vystoupíte z metra na Strašnický a projdete podchodem otevře se před vámi krásný komplex betonových bázenů, vytvořených pro skateboarding! Celý tento areál financovalo město + sponzoři jako Quiksilver. Park vyšl na 10 mil. korun, ale ja fakt brilantní! Najdete zde vše potřebné. povrch, hladký beton, je excelentní a celkový prostředí mi sedí. Dobrej park! Díky za něj!

Štvanice
Na tomto ostrově vznikl areál, který je zastřešený a proto se zde dá jezdit za jakéhokoliv počasí. Street park, ale i vertikální rampa tu má určitě své příznivce! Po loňských povodních byli letos vyměněny všechny překážky za nové! Tento park je hlavně znám tím, že se zde jezdí Mystic Sk8 Cup... víc informací o tomto závodě ve Photos pod Mystic.